Yhteystiedot

Paimion kaupungin sähköinen puhelinluettelo



MLL Paimion paikallisyhdistys

Nimi Titteli Puhelin
Järvinen, Salla Toiminnanohjaaja 024745271

Paimion kaupunki

Nimi Titteli Puhelin
Jokelan, kanslia 024745330

Paimion kaupunki » Hallintopalvelut


Paimion kaupunki » Hallintopalvelut » Hallinto-osasto

Nimi Titteli Puhelin
Hautamäki, Seija Tekstinkäsittelijä 024745217
Hölsö, Jaana Hallintojohtaja 024745210
Penttilä, Marja Palvelusihteeri 024745206
Puolanmaa, Anne Palvelusihteeri 024745255
Vihervirta, Armi Arkistosihteeri 024745204

Paimion kaupunki » Hallintopalvelut » Henkilöstöhallinto

Nimi Titteli Puhelin
Alho, Niina vs. henkilöstöpäällikkö 024745488
Kerola, Terhi Palkkasihteeri 02474511
Suomi, Ulla Palkkasihteeri 02474511
Toivonen, Mia Palkkasihteeri 02474511

Paimion kaupunki » Hallintopalvelut » Kaupunginhallitus

Nimi Titteli Puhelin
Ingi, Mika Elinkeinojohtaja 02474511
Jussinmäki, Jari Kaupunginjohtaja 024745300

Paimion kaupunki » Hallintopalvelut » Maaseutupalvelut

Nimi Titteli Puhelin
Wirberg, Taina Maaseutuasiamies 024745219

Paimion kaupunki » Hallintopalvelut » Taloushallinto

Nimi Titteli Puhelin
Halkio, Hannele Kirjanpitäjä 02474511
Länsilinna, Päivi Laskentasihteeri 02474511
Nuotio, Minna Kehityspäällikkö 02474511
Paimento, Susanna Kirjanpitäjä 02474511

Paimion kaupunki » Hallintopalvelut » Tietohallinto

Nimi Titteli Puhelin
Hutanen, Pasi Tietohallintopäällikkö 024745308
ICT-tukipalvelut, päivystysnro 024745222
Ihala, Eero ICT-suunnittelija 024745309
Kallio, Toni ICT- tukihenkilö 024745307
Summanen, Oskari ICT-pääsuunnittelija 024745286
Violín, Henri ATK-tuki 024745276

Paimion kaupunki » Maaseutupalvelut


Paimion kaupunki » Maaseutupalvelut » Kemiö

Nimi Titteli Puhelin
Mäkelä, Susanne Maaseutuasiamies 024745246

Paimion kaupunki » Maaseutupalvelut » Korppoo

Nimi Titteli Puhelin
Rehnström, Susanne Maaseutuasiamies 024745102

Paimion kaupunki » Maaseutupalvelut » Parainen

Nimi Titteli Puhelin
Häyry, Dina Maaseutuasiamies 024745103

Paimion kaupunki » Maaseutupalvelut » Sauvo

Nimi Titteli Puhelin
Peippo, Maria Maaseutuasiamies 024745243

Paimion kaupunki » Sivistyspalvelut

Nimi Titteli Puhelin
Helokoski, Anna-Mari Vararehtori/ Luokanopettaja 024745347
Koivisto, Samuli vt.rehtori/Opettaja 024745334
Nuorikkala, Ari Rehtori 024745351
Opettajat 3-4, Kivikoulu Opettajat 024745186
Sillanpää, Krista Vastaava koulukuraattori 024745179

Paimion kaupunki » Sivistyspalvelut » Kansalaisopisto

Nimi Titteli Puhelin
Lehtisalo-Toivonen, Satu Paimion opisto rehtori 024745317

Paimion kaupunki » Sivistyspalvelut » Kirjastopalvelut

Nimi Titteli Puhelin
Kirjasto Lainaus, Paimio Kirjastovirkailijat 024745320
Pesonen, Arja Kirjastonjohtaja 024745321

Paimion kaupunki » Sivistyspalvelut » Koulupalvelut

Nimi Titteli Puhelin
Halme, Anni Koulupsykologi 024745371
Hanhijoen koulu, Pienryhmät 024745820
Hannuksela, Ville Vararehtori 024745185
Hietajärvi, Hanna-Kaisa Opinto-ohjaaja 024745328
Iltapäivätoiminta, Hanhijoki Toiminnanohjaaja 024745823
Iltapäivätoiminta, Jokela Toiminnanohjaajat 024745278
Iltapäivätoiminta, Kriivari Toiminnanohjaajat 024745285
Iltapäivätoiminta, Vista Toiminnanohjaajat 024745421
Kangasluoma, Jaana Koulusihteeri 024745352
Kankainen, Jenni Koulukuraattori 024745395
Katava, Mauno Vahtimestari 024745475
Koret, Hilkka Opetuspäällikkö 024745312
Kotitalous, Vista Kotitalousopettaja 024745369
Kovanen, Maija Erityisopettaja 024745359
Kriivari, tsto Opettajat 024745335
Kulmala, Maarit Toimistosihteeri 024745313
Laine, Annu-Riina Oppilaanohjaaja 024745164
Lehtonen, Olli-Pekka Rehtori 02475380
Lumiainen, Jyrki Sivistysjohtaja 024745311
Metalli-puutyö, Vista 024745362
Mulari, Outi Lukion Vararehtori 024745381
Mulari, Valtteri TVT-Tukihenkilö 024745221
Mönkkönen, Kanslia 024745825
Mönkkönen, Leena Rehtori 024745824
Nieminen, Mikko Erityisopettaja 024745358
Niiranen, Hanna vararehtori 024745152
Opettajat, Hanhijoki Opettajat 024745821
Opettajat, Hanhijoki Opettajat 024745822
Opettajat, Jokela Opettajat 024745333
Opettajat, Kivikoulu Opettajat 024745183
Opettajat, Kriivari Opettajat 024745336
Opettajat, Lukio Opettajat 024745385
Opettajat 1-2, Alatalo Vista Opettajat 024745341
Opettajat 3-6, Yhteiskoulu, Vista Opettajat 024745342
Peltonen, Mika Koulukuraattori 024745473
Perko, Jaana Apulaisrehtori 024745375
Pihiö Hanhijoen koulu, PIHIÖ 02474511
Seppälä, Suvianna Oppilaanohjaaja 024745161
Sevòn, Anne Koulupsykologi 024745397
Sten, Anne Esiopetuksen psykologi 024745345
Tausa, Eira Koulusihteeri 024745382
Vuontela, Tarja Rehtori 024745331
Välimaa, Sari Rehtori 024745338

Paimion kaupunki » Sivistyspalvelut » Kulttuuripalvelut

Nimi Titteli Puhelin
Lankinen, Laura Museosuunnittelija 024745230
Lehtiranta, Jouni Kulttuuriasiainhoitaja 024745319
Sähkömuseo 024745440

Paimion kaupunki » Sivistyspalvelut » Liikuntapalvelut

Nimi Titteli Puhelin
Koskinen, Matleena Erityisliikunnanohjaaja 024745329

Paimion kaupunki » Sivistyspalvelut » Musiikkiopisto

Nimi Titteli Puhelin
Jaakola, Marjut Musiikin opettaja 02474511
Jaanu, Elina Apulaisrehtori 024745383

Paimion kaupunki » Sivistyspalvelut » Nuorisopalvelut

Nimi Titteli Puhelin
Koski, Miika Nuoriso-ohjaaja 024745326
Lemberg, Mia Vapaa-aikatoimen päällikkö 024745315
Leponiemi, Jenni Pajaohjaaja 024745303
Mäntymaa, Kristina Etsivä nuorisotyöntekijä 024745298
Pouhakka, Minna Ohjaaja 024745327

Paimion kaupunki » Sivistyspalvelut » Perhepäivähoito

Nimi Titteli Puhelin
Kuisma, Anne Varhaiskasvatusohjaaja 024745241
Lamberg, Katja Perhepäivähoitaja 024745104
Miettinen, Mari Perhepäivähoitaja 024745123
Ryhmäperhepäivähoito, Tikankolo 024745420
Suomi, Marjaana Perhepäivähoitaja 024745266
Väätäjä, Nana Perhepäivähoitaja 024745135
Wallin, Mirva Perhepäivähoitaja 024745178

Paimion kaupunki » Sivistyspalvelut » Päivähoito

Nimi Titteli Puhelin
Ala-vista, Onnimannit 024745272
Ala-vista, Pillipiiparit+tmsto 024745260
Arvo, Enni Varhaiskasvatuksen lastenhoitaja 024745184
Avoranta, Maaria Kiertävä erityislastentarhaopettaja 024745195
Erkkilä-Laakso, Kati Perhepäivähoitaja 024745122
Gylén, Eliisa Päiväkodin johtaja 024745436
Hamina, Tiina Päiväkodin johtaja 024745190
Hanhijoki, Peukaloiset 024745814
Hanhijoki, Villihanhet 024745815
Hyrkäs, Lisa Varhaiskasvatuksen varahenkilö 024745346
Hyytiäinen, Marjo Perhepäivähoitaja 024745125
Jokela, Ankkurit 024745261
Jokela, Reimarit 024745263
Jutila, Soile Perhepäivähoitaja 024745126
Kantonen, Noora Perhepäivähoitaja 024745132
Kirjavainen, Taru Perhepäivähoitaja 024745133
Korenius, Kirsi Päiväkodin johtaja 024745433
Kriivari, Peukaloiset 024745438
Kriivari, Pääskyset 024745267
Kriivari, Västäräkit 024745437
Kriivarin päiväkoti, Pihakännykkä Päiväkodinjohtaja 024745264
Kukko, Miitta Päiväkodin johtaja 024745429
Kylen, Päivi Päiväkodin Johtaja 024745434
Lempilä, Leijonat 024745268
Lempilä, Leopardit 024745269
Lempilä, Lepola 024745288
Lumivirta, Sirpa Perhepäivähoitaja 024745147
Merivirta, Erika Perhepäivähoitaja 024745136
Mustonen, Viivi varhaiskasvatuksen Palveluneuvoja 024745239
Naski, Sanna Ryhmää avustava laitosapulainen 024745187
Niinikorpi, Marja Päiväkodin johtaja 024745435
Nätti, Tuula Perhepäivähoitaja 024745139
Oksanen, Sirpa Perhepäivähoitaja 024745141
Olkkonen, Marika Perhepäivähoitaja 024745142
Palokankare, Merja Perhepäivähoitaja 024745144
Prinssi, Veera Päiväkodinjohtaja 024745812
Raittila, Irma Kiertävä erityislastentarhanopettaja 024745297
Salminen, Minja Perhepäivähoitaja 024745157
Salminen, Suvi Perhepäivähoitaja 024745149
Suikki, Riitta Perhepäivähoitaja 024745150
Tapiola, Päiväkoti Kurret 024745194
Tapiola, Päiväkoti Otsot 024745191
Tapiola, Päiväkoti Repolaiset 024745192
Tapiola, Päiväkoti Puput 024745193
Tapiolan päiväkoti, Hukat Hukat 024745167
Tapiolan päiväkoti, TINTIT Tintit 024745155
Vasamaa, Johanna Perhepäivähoitaja 024745156
Vuori, Anne Perhepäivähoitaja 024745158
Westerholm, Sari Perhepäivähoitaja 024745159

Paimion kaupunki » Sivistyspalvelut » Vapaa-aikapalvelut

Nimi Titteli Puhelin
Autti, Ville Uinninvalvoja 024745310
Häkkilä, Mikko Liikunnanohjaaja 024745314
Leiri-ja virkistysalue Marjaniemi Valvoja 024745422
Raussi-Lund, Pauliina Toimistosihteeri 024745316
Uimahalli Solina 024745403

Paimion kaupunki » Sosiaalipalvelut

Nimi Titteli Puhelin
Ahlqvist, Riitta Urasuunnittelija 024745131
Apila, Toimintakeskus Kiinteistönhoitaja 024745232
Autti, Elina perhepäivähoitaja 024745145
Elonen, Hannu 024745373
Kataja, Elina Sosiaaliohjaaja 024745289
Korhonen, Taija Hoitaja 024745247
Kotihoito, Hoitaja 024745279
Mikkola, Johanna Kotipalvelutyöntekijä 024745105
Palomäki, Ritva Lähihoitaja 024745249

Paimion kaupunki » Sosiaalipalvelut » Hallinto

Nimi Titteli Puhelin
Kuisma, Katja Toimistosihteeri 024745177
Makkonen, Heli-Maarit Hallintosihteeri 024745231
Pöyhönen, Eeva-Sirkku Sosiaali-ja terveysjohtaja 024745462

Paimion kaupunki » Sosiaalipalvelut » Sosiaalityö

Nimi Titteli Puhelin
Eeva, Raija Sos.työntekijä 024745233
Grönlund, Susanna Sosiaalityöntekijä 024745280
Hyytiä, Ninnu Perheohjaaja 024745107
Hämäläinen, Riitta Perheohjaaja 024745470
Joutsenlahti, Johannes Työvoimapalveluiden päällikkö 024745228
Kierrätyspiste, Apila 024745166
Laine, Pekka Ohjaaja 024745160
Leino, Sanna Perheohjaaja 024745108
Mäki-Tulokas, Heidi Johtava sosiaalityöntekijä 024745238
Oksanen, Marika Sosiaalityöntekijä 024745234
Peltonen, Milla Perheohjaaja 024745448
Romana, Taru Sosiaaliohjaaja 024745253
Sosiaalipalvelut, Päivystys 024745237
Toivonen, Nina Ohjaaja 024745398
Vappula, Jenni Kotipalvelutyöntekijä 024745105

Paimion kaupunki » Sosiaalipalvelut » Vanhuspalvelut

Nimi Titteli Puhelin
Aaltonen, Ritva Avopalveluohjaaja 024745483
Haapanen, Hannele Hoitaja 024745203
Heinonen, Tuija Sairaanhoitaja 024746273
Kalasniemi, Tiina Avopalveluohjaaja/Hoitaja 024745235
Karinti, Mervi Fysioterapeutti 024745439
Katava, Eija Sairaanhoitaja 024746243
Kaunonen, Vesa Fysioterapeutti 024746261
Keskiaho, Heli Sairaanhoitaja 024745259
Koskinen, Eeva Lähihoitaja 024745256
Kotihoito, Päivystys Itä Hoitaja 024745467
Lehto, Kirsi Kotihoidon ohjaaja 024745227
Loit, Maria Sairaanhoitaja 024745250
Louhevirta, Anette Hoitaja 034746241
Masalin, Kati Sairaanhoitaja 024745254
Ollonqvist-Haaksi, Sari Palveluohjaaja 024745171
Paltanpuisto, Keltalintu Ryhmäkodin hoitaja 024746251
Paltanpuisto, Kotiniitty Ryhmäkodin hoitaja 024746245
Paltanpuisto, Pihaniitty Ryhmäkodin hoitaja 024746247
Paltanpuisto, Punalintu Ryhmäkodin hoitaja 024746249
Senioripäivätoiminta, päivätoiminta Hoitajat 024745484
Talvi, Mari Sairaanhoitaja 024745258
Tuokkola, Johanna Hoitaja 024746240
Vanhanen, Liisa Palvelukeskusvastaava 024746242
Virtanen, Annukka Hoitaja 024746239
Wallin, Päivi Hoitaja 024745481

Paimion kaupunki » Tekniset palvelut

Nimi Titteli Puhelin
Kiinteistöpäivystys 024745457
Komulainen, Ulla Palvelupäällikkö 024745430
Saarinen, Heikki Maanrakennustyöntekijä 024745460
Salonen, Kaisa Viheraluemestari 024745293
Työnjohtopäivystys 024745459

Paimion kaupunki » Tekniset palvelut » Hallinto

Nimi Titteli Puhelin
Kylen, Markku Tekninen Johtaja 024745400
Timonen, Kati Yhdyskuntainsinööri 024745283

Paimion kaupunki » Tekniset palvelut » Kaavoituspalvelut

Nimi Titteli Puhelin
Rantanen, Riitta Suunnitteluavustaja 024745291
Suominen, Juha Kaavoituspäällikkö 024745281

Paimion kaupunki » Tekniset palvelut » Kiinteistöpalvelut

Nimi Titteli Puhelin
Aaltonen, Marko Kiinteistönhoitaja 024745477
Aaltonen, Tero Kiinteistömestari 024745447
Cavèn, Ari Kiinteistönhoitaja 024745479
Haltia, Teppo Maalari 024745172
Heikkilä, Hannu Kirvesmies 024745487
Heino, Tapio Rakennusammattimies 024745173
Järnstedt, Jori Kiinteistönhoitaja 024745387
Kirsi, Jan Kiinteistönhoitaja 024745175
Koivukangas, Olli Kiinteistöpäälikkö 024745282
Lempinen, Simo Kiinteistönhoitaja 024745106
Rantanen, Hannu Kiinteistöhoitaja 024745389
Ristilä, Marko Kiinteistönhoitaja 024745168
Wallin, Pekka Kirvesmies 024745174

Paimion kaupunki » Tekniset palvelut » Liikelaitokset

Nimi Titteli Puhelin
Koskinen, Ollipekka Laitosmies 024745476
Mukari, Jari Laitosmies 024745425
Mäkinen, Juha Laitosmies 024745455

Paimion kaupunki » Tekniset palvelut » Liikenneväylät

Nimi Titteli Puhelin
Alakylä, Nikke Kentänhoitaja 024745424
Helin, Juha Traktorinkuljettaja 024745189
Kytölä, Sirpa Ympäristönhoitaja 024745226
Levan, Rainer Kunnossapitotyöntekijä 024745490
Oksa, Jukka Puistopuutarhuri 024745229
Sonkki, Jouni Traktorinkuljettaja 024745170
Tähkävuori, Lassi Puistotyöntekijä 024745169
Uotila, Antti Traktorinkuljettaja 024745399

Paimion kaupunki » Tekniset palvelut » Paikkatietopalvelut

Nimi Titteli Puhelin
Lindvall, Virpi Paikkatietovastaava 024745305
Varho, Leena Paikkatietokäsittelijä 024745325

Paimion kaupunki » Tekniset palvelut » Rakennusvalvonta

Nimi Titteli Puhelin
Johansson, Bert Tarkastusinsinööri 024745296
Korpela, Vesa Rakennustarkastaja 024745340
Mansikkaniemi, Kaarina Lupasihteeri 024745292
Rakennusvalvonta Paimio, Päivystyspuhelin 024745343

Paimion kaupunki » Tekniset palvelut » Vesihuoltopalvelut

Nimi Titteli Puhelin
Paksunen, Petri Maanrakennustyöntekijä 024745181
Tammisto, Sirpa Toimistosihteeri, PVH Oy 024745295
Vesi-ja Viemäripäivystys 024745180

Paimion kaupunki » Tekniset palvelut » Ympäristöpalvelut

Nimi Titteli Puhelin
Koponen-Laiho, Sinikka Ympäristösuojelusihteeri 024745290
Uusimäki, Merja-Hannele Toimistoinsinööri 024745294

Paimion-Sauvon Terveyskeskus KTKY

Nimi Titteli Puhelin
Heinisuo, Anna-Maria Psykiatri 024746200
Lehtinen Camera, Satu sairaanhoitaja, diabetes 024746374
Lääkärinvastaanotto, Camera sh 024746200
Nispa 3, Nispa puhelin 024746200
Puumala, Kirsi Sairaanhoitaja 024746200
Ruskomaa, Pauliina Sairaanhoitaja 024746200
Sijainen, Lääkäri lääkäri 024746200

Paimion-Sauvon Terveyskeskus KTKY » Hammashuolto

Nimi Titteli Puhelin
Hammashoitaja, Huone 6 024746200
Jarasto, Leena hammashoitaja 024746210
Ruuth, Pia Hammashoitaja 024746210
Strömberg, Sirkka Hammashoitaja 024746210
Toivonen, Siiri Hammashoitaja 024746210
Uusitalo, Erika Hammaslääkäri 024746210
Viljanen, Hannele Hammashoitaja 024746210

Paimion-Sauvon Terveyskeskus KTKY » Kouluterveydenhuolto

Nimi Titteli Puhelin
Kangasniemi, Minna terveydenhoitaja 024746308
Louhi, Tiina terveydenhoitaja 024746380

Paimion-Sauvon Terveyskeskus KTKY » Lääkärinvastaanotto

Nimi Titteli Puhelin
Korkiavuori, Maija lääkäri 024746200
Lehisto, Pauli lääkäri 024746200
Sauvon terveyskeskus, ajanvaraus 024746400
Topi, Riikka Lääkäri 024746200

Paimion-Sauvon Terveyskeskus KTKY » Paimion terveyskeskus

Nimi Titteli Puhelin
ajanvaraus, Silmänpohjakuvaus 024746200
Anolin, Reima psykiatrinen sairaanhoitaja 024746379
Collin-Lähde, Susanna fysioterapeutti 024746360
Ekroos, Mirka Sairaanhoitaja 024746200
Fränti, Sointu sairaanhoitaja 024746200
Kemppi, Amanda toimintaterapeutti 024746329
Kuuluvainen, Tiina fysioterapeutti 024746360
Luotonen, Inga liikuntaneuvoja 02475332
Maula, Sanna Geriatri 024746324
Posti, Marjo psykiatrinen sairaanhoitaja 024746326
Ruotsalainen, Juho lääkäri 024746200
Saarimäki, Miia toimintaterapeutti 024746329
Satu, Koukkula fysioterapeutti 024746360
Silvennoinen, Emma Fysioterapeutti 024746360
Tainio, Nina osastonhoitaja 024746200
Takala, Satu Fysioterapeutti 024746360
Tuomala, Miikka lääkäri 024746200

Paimion-Sauvon Terveyskeskus KTKY » Paimion terveyskeskus » Hallinto

Nimi Titteli Puhelin
Hagelberg, Nora johtava lääkäri 024746312
Laaksonen, Päivi johtava hoitaja 024746343

Paimion-Sauvon Terveyskeskus KTKY » Paimion terveyskeskus » Hammashuolto

Nimi Titteli Puhelin
Ellonen, Riikka Hammaslääkäri 024746200
Lötjönen, Maija hammashoitaja 024746200
Malinen, Auli hammashoitaja 024746348
Päivystys, Hammashuoto Päivystys 024746200
Varheenmaa, Tiina vastaava hoitaja 024746426

Paimion-Sauvon Terveyskeskus KTKY » Paimion terveyskeskus » Lasten nla

Nimi Titteli Puhelin
Mäkilä, Janika terveydenhoitaja 024746450

Paimion-Sauvon Terveyskeskus KTKY » Paimion terveyskeskus » Lääkärinvastaanotto

Nimi Titteli Puhelin
Myllykoski, Riitta lääkäri 024746200
Saranpää, Aapo lääkäri 024746200

Paimion-Sauvon Terveyskeskus KTKY » Paimion terveyskeskus » Talous-ja hallintosihteeri

Nimi Titteli Puhelin
Louramo, Ritva talous-ja hallintosihteeri 024746316

Paimion-Sauvon Terveyskeskus KTKY » Paimion terveyskeskus » Äitiys-ja perhesuunn.

Nimi Titteli Puhelin
Camera, Neuvola 024746200
Lastenneuvola, Camera terveydenhoitaja 024746200
Sauvo, Camera 024746200

Paimion-Sauvon Terveyskeskus KTKY » Sauvon terveyskeskus

Nimi Titteli Puhelin
Hietasaari, Kirsi lähihoitaja 024746200
Tainio, Nispa Nina osastonhoitaja 024746200

Paimion-Sauvon Terveyskeskus KTKY » Sauvon terveyskeskus » Hammashuolto

Nimi Titteli Puhelin
Puijola, Elina johtava hammaslääkäri 024746200