Yhteystiedot

Paimion kaupungin sähköinen puhelinluettelo



MLL Paimion paikallisyhdistys

Nimi Titteli Puhelin
Järvinen, Salla Toiminnanohjaaja 024745271

Paimion kaupunki

Nimi Titteli Puhelin
Huoltoauto 024745460
Jokelan, kanslia 024745330

Paimion kaupunki » Hallintopalvelut


Paimion kaupunki » Hallintopalvelut » Hallinto-osasto

Nimi Titteli Puhelin
Hautamäki, Seija Tekstinkäsittelijä 024745217
Hölsö, Jaana Hallintojohtaja 024745210
Penttilä, Marja Palvelusihteeri 024745206
Puolanmaa, Anne Palvelusihteeri 024745255
Vihervirta, Armi Arkistosihteeri 024745204

Paimion kaupunki » Hallintopalvelut » Henkilöstöhallinto

Nimi Titteli Puhelin
Hulkkonen, Eila Henkilöstöpäällikkö 024745207
Kerola, Terhi Palkkasihteeri 024745215
Suomi, Ulla Palkkasihteeri 024745216
Toivonen, Mia Palkkasihteeri 024745275

Paimion kaupunki » Hallintopalvelut » Kaupunginhallitus

Nimi Titteli Puhelin
Jussinmäki, Jari Kaupunginjohtaja 024745300

Paimion kaupunki » Hallintopalvelut » Maaseutupalvelut

Nimi Titteli Puhelin
Wirberg, Taina Maaseutuasiamies 024745219

Paimion kaupunki » Hallintopalvelut » Taloushallinto

Nimi Titteli Puhelin
Länsilinna, Päivi Laskentasihteeri 024745212
Niemistö, Aila Kirjanpitäjä 024745213
Nuotio, Minna Laskentapäällikkö 024745220
Paimento, Susanna Kirjanpitäjä 024745208

Paimion kaupunki » Hallintopalvelut » Tietohallinto

Nimi Titteli Puhelin
Hutanen, Pasi Tietohallintopäällikkö 024745308
ICT-tukipalvelut, päivystysnro 024745222
Ihala, Eero ICT-suunnittelija 024745309
Kallio, Toni ICT- tukihenkilö 024745307
Summanen, Oskari ICT-pääsuunnittelija 024745286
Violín, Henri ATK-tuki 024745276

Paimion kaupunki » Maaseutupalvelut


Paimion kaupunki » Maaseutupalvelut » Kemiö

Nimi Titteli Puhelin
Mäkelä, Susanne Maaseutuasiamies 024745246

Paimion kaupunki » Maaseutupalvelut » Korppoo

Nimi Titteli Puhelin
Rehnström, Susanne Maaseutuasiamies 024745102

Paimion kaupunki » Maaseutupalvelut » Parainen

Nimi Titteli Puhelin
Häyry, Dina Maaseutuasiamies 024745103

Paimion kaupunki » Maaseutupalvelut » Sauvo

Nimi Titteli Puhelin
Peippo, Maria Maaseutuasiamies 024745243

Paimion kaupunki » Sivistyspalvelut

Nimi Titteli Puhelin
Inkeroinen, Simo Psykiatrinen sairaanhoitaja 024745179

Paimion kaupunki » Sivistyspalvelut » Kansalaisopisto

Nimi Titteli Puhelin
Lehtisalo-Toivonen, Satu Paimion opisto rehtori 024745317

Paimion kaupunki » Sivistyspalvelut » Kirjastopalvelut

Nimi Titteli Puhelin
Kirjasto Lainaus, Paimio Kirjastovirkailijat 024745320
Pesonen, Arja Kirjastonjohtaja 024745321

Paimion kaupunki » Sivistyspalvelut » Koulupalvelut

Nimi Titteli Puhelin
Forsblom, Erica Koulupsykologi 024745371
Hanhijoen koulu, Pienryhmät 024745820
Hellen, Kristiina Oppilaanohjaaja 024745161
Hietajärvi, Hanna-Kaisa Opinto-ohjaaja 024745328
Hietajärvi, Hanna-Kaisa,työhuone 024745392
Hietaranta, Riitta Oppilaanohjaaja 024745164
Iltapäivätoiminta, Hanhijoki Toiminnanohjaaja 024745823
Iltapäivätoiminta, Jokela Toiminnanohjaajat 024745278
Iltapäivätoiminta, Kriivari Toiminnanohjaajat 024745285
Iltapäivätoiminta, Vista Toiminnanohjaajat 024745421
Kangasluoma, Jaana Koulusihteeri 024745352
Kankainen, Jenni Koulukuraattori 024745395
Komulainen, Ulla Palvelupäällikkö 024745430
Koret, Hilkka Opetuspäällikkö 024745312
Kotitalous, Vista Kotitalousopettaja 024745369
Kriivari, tsto Opettajat 024745335
Kukkonen, Kati Liikunnanopettaja 024745107
Kulmala, Maarit Toimistosihteeri 024745313
Lehtonen, Olli-Pekka Rehtori 024745351
Lumiainen, Jyrki Sivistysjohtaja 024745311
Metalli-puutyö, Vista 024745362
Mulari, Valtteri TVT-Tukihenkilö 024745221
Myllymäki, Ayumi Vahtimestari 024745356
Mönkkönen, Kanslia 024745825
Mönkkönen, Leena Rehtori 024745824
Nieminen, Mikko Erityisopettaja 024745358
Niiranen, Hanna vararehtori 024745152
Opettajat, Hanhijoki Opettajat 024745821
Opettajat, Hanhijoki Opettajat 024745822
Opettajat, Jokela Opettajat 024745333
Opettajat, Kriivari Opettajat 024745336
Opettajat, Lukio Opettajat 024745385
Opettajat 1-2, Alatalo Vista Opettajat 024745341
Opettajat 3-4, Kivikoulu Opettajat 024745186
Opettajat 3-6, Yhteiskoulu, Vista Opettajat 024745342
Peltonen, Mika Koulukuraattori 024745473
Perko, Jaana Vararehtori 024745375
Perälä, Jukka-Pekka Erityisluokanopettaja 024745165
Pöyhönen, Kerttu Erityisopettaja 024745359
Salmela, Juha-Matti Vararehtori 024745381
Sevòn, Anne Koulupsykologi 024745397
Tausa, Eira Kanslisti 024745382
Turpeinen, Heikki Rehtori 024745380
Turpeinen, Heikki, työhuone 024745396
Veskoniemi, Mimmi Apulaisrehtori 024745185
Vuontela, Tarja Rehtori 024745331
Välimaa, Sari Rehtori 024745338

Paimion kaupunki » Sivistyspalvelut » Kulttuuripalvelut

Nimi Titteli Puhelin
Lankinen, Laura Museosuunnittelija 024745230
Lehtiranta, Jouni Kulttuuriasiainhoitaja 024745319
Sähkömuseo 024745440

Paimion kaupunki » Sivistyspalvelut » Liikuntapalvelut

Nimi Titteli Puhelin
Koskinen, Matleena Erityisliikunnanohjaaja 024745329

Paimion kaupunki » Sivistyspalvelut » Musiikkiopisto

Nimi Titteli Puhelin
Jaakola, Marjut Musiikin opettaja 02474511
Jaanu, Elina Apulaisrehtori 024745383

Paimion kaupunki » Sivistyspalvelut » Nuorisopalvelut

Nimi Titteli Puhelin
Koski, Miika Nuoriso-ohjaaja 024745326
Lemberg, Mia Erityisnuorisotyöntekijä 024745315
Leponiemi, Jenni Pajaohjaaja 024745303
Mäntymaa, Kristina Etsivä nuorisotyöntekijä 024745298

Paimion kaupunki » Sivistyspalvelut » Perhepäivähoito

Nimi Titteli Puhelin
Kuisma, Anne Perhepäivähoidonohjaaja 024745241
Ryhmäperhepäivähoito, Tikankolo 024745420
Väätäjä, Nana Perhepäivähoitaja 024745135
Wallin, Mirva Perhepäivähoitaja 024745178

Paimion kaupunki » Sivistyspalvelut » Päivähoito

Nimi Titteli Puhelin
Aittala, Jenna Päiväkodin johtaja 024745176
Ala-vista, Onnimannit 024745272
Ala-vista, Pillipiiparit+tmsto 024745260
Erkkilä-Laakso, Kati Perhepäivähoitaja 024745122
Gylén, Eliisa Päiväkodin johtaja 024745436
Hamina, Tiina Päiväkodin johtaja 024745190
Hanhijoki, Peukaloiset 024745814
Hanhijoki, tsto Päiväkodinjohtaja 024745812
Hanhijoki, Villihanhet 024745815
Hyytiäinen, Marjo Perhepäivähoitaja 024745125
Jokela, Ankkurit 024745261
Jokela, Reimarit 024745263
Jutila, Soile Perhepäivähoitaja 024745126
Kirjavainen, Taru Perhepäivähoitaja 024745133
Korenius, Kirsi Päiväkodin johtaja 024745433
Kraama, Minna Kiertävä erityislastentarhaopettaja 024745195
Kriivari, Peukaloiset 024745438
Kriivari, Pääskyset 024745267
Kriivari, Västäräkit 024745437
Kriivarin päiväkoti, Pihakännykkä Päiväkodinjohtaja 024745264
Kuusela, Armi Perhepäivähoitaja 024745132
Kylen, Päivi Päiväkodin Johtaja 024745434
Kyysilän Päiväkoti, Aarteet 024745182
Lempilä, Leijonat 024745268
Lempilä, Leopardit 024745269
Lempilä, Lepola 024745288
Lumivirta, Sirpa Perhepäivähoitaja 024745147
Merivirta, Erika Perhepäivähoitaja 024745136
Merola, Saara Perhepäivähoitaja 024745148
Miettinen, Mari Perhepäivähoitaja 024745104
Niinikorpi, Marja Päiväkodin johtaja 024745435
Nätti, Tuula Perhepäivähoitaja 024745139
Oksanen, Sirpa Perhepäivähoitaja 024745141
Olkkonen, Marika Perhepäivähoitaja 024745142
Pajuluoma, Ida Perhepäivähoitaja 024745143
Palokankare, Merja Perhepäivähoitaja 024745144
Raittila, Irma Kiertävä erityislastentarhanopettaja 024745297
Saarinen, Päivi Päiväkodin johtaja 024745429
Salminen, Minja Perhepäivähoitaja 024745157
Salminen, Suvi Perhepäivähoitaja 024745149
Suikki, Riitta Perhepäivähoitaja 024745150
Suomi, Armi Päivähoidonohjaaja 024745239
Tapiola, Päiväkoti Kurret 024745194
Tapiola, Päiväkoti Otsot 024745191
Tapiola, Päiväkoti Repolaiset 024745192
Tapiola, Päiväkoti Puput 024745193
Tapiolan päiväkoti, Hukat Hukat 024745167
Tapiolan päiväkoti, TINTIT Tintit 024745155
Vasamaa, Johanna Perhepäivähoitaja 024745156
Vuori, Anne Perhepäivähoitaja 024745158
Westerholm, Sari Perhepäivähoitaja 024745159

Paimion kaupunki » Sivistyspalvelut » Vapaa-aikapalvelut

Nimi Titteli Puhelin
Autti, Ville Uinninvalvoja 024745310
Leiri-ja virkistysalue Marjaniemi Valvoja 024745422
Rannelma, Pirkko Toimistosihteeri 024745316
Teräsvasara, Juha Liikunnanohjaaja 024745314
Uimahalli Solina 024745403

Paimion kaupunki » Sosiaalipalvelut

Nimi Titteli Puhelin
Autti, Elina perhepäivähoitaja 024745145
Elonen, Hannu 024745373
Helin, Jonna Hoitaja 024745247
Kataja, Katri Työnsuunnittelija 024745289
Lehtonen, Eija sairaanhoitaja 024745270
Palomäki, Ritva Lähihoitaja 02474529
Rautias-Barnett, Satu 024745131

Paimion kaupunki » Sosiaalipalvelut » Hallinto

Nimi Titteli Puhelin
Kuisma, Katja Toimistosihteeri 024745177
Pöyhönen, Eeva-Sirkku Sosiaali-ja terveysjohtaja 024745462
Taimen, Pentti Hallintosihteeri 024745231

Paimion kaupunki » Sosiaalipalvelut » Sosiaalityö

Nimi Titteli Puhelin
Askalan Hoitaja, Askala 024745273
Hämäläinen, Riitta Perheohjaaja 024745470
Joutsenlahti, Johannes Työvoimapalveluiden päällikkö 024745228
Kierrätyspiste, Apila 024745166
Koskinen, Seija Sos.työntekijä 024745233
Laapotti, Julia Sosiaaliohjaaja 024745108
Laine, Pekka Ohjaaja 024745160
Mäki-Tulokas, Heidi Johtava sosiaalityöntekijä 024745238
Peltonen, Milla Perheohjaaja 024745448
Rajalin, Johanna Sos.työntekijä 024745234
Romana, Taru Sosiaalityöntekijä 024745253
Sosiaalipalvelut, Päivystys 024745237
Toivonen, Nina Ohjaaja 024745398
Tolonen, Susanna Sosiaalityöntekijä 024745280
Vappula, Jenni Kotipalvelutyöntekijä 024745105

Paimion kaupunki » Sosiaalipalvelut » Vanhuspalvelut

Nimi Titteli Puhelin
Aaltonen, Ritva Avopalveluohjaaja 024745483
Askalan Palvelutalo, A-talo Vastaava sairaanhoitaja 024745704
Askalan palvelutalo, B-talo 024745705
Ehtookontu, Päivystys Hoitaja 024745251
Haapanen, Hannele Hoitaja 024745203
Heinonen, Tuija Sairaanhoitaja 024746273
Hoivakoti Jokilaakso Hoitaja 024745702
Kalasniemi, Tiina Avopalveluohjaaja/Hoitaja 024745235
Katava, Eija Sairaanhoitaja 024746243
Kaunonen, Vesa Fysioterapeutti 024746261
Keskiaho, Heli Sairaanhoitaja 024745259
Koskinen, Eeva Lähihoitaja 024745256
Kotihoito, Päivystys Itä Hoitaja 024745467
Kotihoito, Päivystys Länsi Hoitaja 024745444
Kujala, Päivi Vastaava sairaanhoitaja 024745701
Lehto, Kirsi Kotihoidon ohjaaja 024745227
Loit, Maria Sairaanhoitaja 024745250
Louhevirta, Anette Hoitaja 034746241
Masalin, Kati Sairaanhoitaja 024745254
Ollonqvist-Haaksi, Sari Vastaava Sairaanhoitaja 024745171
Paimion Vanhainkoti Hoitajat 024745700
Paltanpuisto, Keltalintu Ryhmäkodin hoitaja 024746251
Paltanpuisto, Kotiniitty Ryhmäkodin hoitaja 024746245
Paltanpuisto, Pihaniitty Ryhmäkodin hoitaja 024746247
Paltanpuisto, Punalintu Ryhmäkodin hoitaja 024746249
Paltanpuisto, yötyö Hoitaja 024745432
Puska, Tuula Hoitaja 024746238
Sulanterä, Eva Sairaanhoitaja 024746244
Talvi, Mari Sairaanhoitaja 024745258
Tikkalan päivätoiminta Päivätoimenohjaaja 024745484
Tuokkola, Johanna Hoitaja 024746240
Vanhanen, Liisa Palvelukeskusvastaava 024746242
Virtanen, Annukka Hoitaja 024746239

Paimion kaupunki » Tekniset palvelut

Nimi Titteli Puhelin
Kiinteistöpäivystys 024745457
Salonen, Kaisa Viheraluemestari 024745293
Työnjohtopäivystys 024745459

Paimion kaupunki » Tekniset palvelut » Hallinto

Nimi Titteli Puhelin
Kylen, Markku Tekninen Johtaja 024745400
Salo, Pekka Yhdyskuntateknikko 024745283

Paimion kaupunki » Tekniset palvelut » Kaavoituspalvelut

Nimi Titteli Puhelin
Rantanen, Riitta Suunnitteluavustaja 024745291
Suominen, Juha Kaavoitusinsinööri 024745281

Paimion kaupunki » Tekniset palvelut » Kiinteistöpalvelut

Nimi Titteli Puhelin
Aaltonen, Marko Kiinteistönhoitaja 024745477
Aaltonen, Tero Kiinteistömestari 024745447
Aaltonen, Tero projektityöntekijä 024745184
Cavèn, Ari Kiinteistönhoitaja 024745479
Haltia, Teppo Maalari 024745172
Heikkilä, Hannu Kirvesmies 024745487
Heino, Tapio Rakennusammattimies 024745173
Järnstedt, Jori Kiinteistönhoitaja 024745387
Katava, Mauno Kiinteistönhoitaja 024745475
Kirsi, Jan Kiinteistönhoitaja 024745175
Koivukangas, Olli Kiinteistöpäälikkö 024745282
Lempinen, Simo Kiinteistönhoitaja 024745106
Rantanen, Hannu Kiinteistöhoitaja 024745389
Ristilä, Marko Kiinteistönhoitaja 024745168
Tähkävuori, Lassi Kiinteistönhoitaja 024745169
Vuori, Esko Kiinteistönhoitaja 024745491
Wallin, Pekka Kirvesmies 024745174

Paimion kaupunki » Tekniset palvelut » Liikelaitokset

Nimi Titteli Puhelin
Koskinen, Ollipekka Laitosmies 024745476
Mukari, Jari Laitosmies 024745425
Mäkinen, Juha Laitosmies 024745455

Paimion kaupunki » Tekniset palvelut » Liikenneväylät

Nimi Titteli Puhelin
Alakylä, Nikke Kentänhoitaja 024745424
Eskolin, Petri Traktorinkuljettaja 024745170
Helin, Juha Traktorinkuljettaja 024745189
Kytölä, Sirpa Ympäristönhoitaja 024745226
Levan, Rainer Kunnossapitotyöntekijä 024745490
Oksa, Jukka Puistopuutarhuri 024745229
Uotila, Antti Traktorinkuljettaja 024745399
Vikman, Jouni Kentänhoitaja 024745456

Paimion kaupunki » Tekniset palvelut » Mittauspalvelut

Nimi Titteli Puhelin
Lindvall, Virpi Mittausteknikko 024745305

Paimion kaupunki » Tekniset palvelut » Rakennusvalvonta

Nimi Titteli Puhelin
Kettinen, Ville 024745447
Korpela, Vesa Rakennustarkastaja 024745340
Mansikkaniemi, Kaarina Lupasihteeri 024745292
Rakennusvalvonta Paimio, Päivystyspuhelin 024745343
Taimen, Raija Toimistovirkailija 024745296
Uusimäki, Merja-Hannele Tarkastusinsinööri 024745294

Paimion kaupunki » Tekniset palvelut » Vesihuoltopalvelut

Nimi Titteli Puhelin
Tammisto, Sirpa Toimistosihteeri, PVH Oy 024745295
Vesi-ja Viemäripäivystys 024745180

Paimion kaupunki » Tekniset palvelut » Ympäristöpalvelut

Nimi Titteli Puhelin
Koponen-Laiho, Sinikka Ympäristösuojelusihteeri 024745290

Paimion-Sauvon Terveyskeskus KTKY


Paimion-Sauvon Terveyskeskus KTKY » Hammashuolto

Nimi Titteli Puhelin
Jarasto, Leena hammashoitaja 024746210
Ruuth, Pia Hammashoitaja 024746210
Strömberg, Sirkka Hammashoitaja 024746210
Toivonen, Siiri Hammashoitaja 024746210
Uusitalo, Erika Hammaslääkäri 024746210
Viljanen, Hannele Hammashoitaja 024746210

Paimion-Sauvon Terveyskeskus KTKY » Lääkärinvastaanotto

Nimi Titteli Puhelin
Sauvon terveyskeskus, ajanvaraus 024746400

Paimion-Sauvon Terveyskeskus KTKY » Paimion terveyskeskus

Nimi Titteli Puhelin
Collin-Lähde, Susanna fysioterapeutti 024746360
Kuuluvainen, Tiina fysioterapeutti 024746360
Ojala, Merike liikuntaneuvoja 02475332
Satu, Koukkula fysioterapeutti 024746360
Silvennoinen, Emma Fysioterapeutti 024746360
Takala, Satu Fysioterapeutti 024746360
Vuorio, Laura Fysioterapeutti 024746360

Paimion-Sauvon Terveyskeskus KTKY » Paimion terveyskeskus » Hallinto

Nimi Titteli Puhelin
Laaksonen, Päivi johtava hoitaja 024746343
Laine, Merja johtava lääkäri 024746318

Paimion-Sauvon Terveyskeskus KTKY » Paimion terveyskeskus » Hammashuolto

Nimi Titteli Puhelin
Kamosan, Alija hammaslääkäri 024746200
Lötjönen, Maija hammashoitaja 024746200
Malinen, Auli hammashoitaja 024746348
Päivystys, Hammashuoto Päivystys 024746200
Varheenmaa, Tiina vastaava hoitaja 024746426

Paimion-Sauvon Terveyskeskus KTKY » Paimion terveyskeskus » Lääkärinvastaanotto

Nimi Titteli Puhelin
Sijainen, LääkäriMaria lääkäri 024746200

Paimion-Sauvon Terveyskeskus KTKY » Paimion terveyskeskus » Talous-ja hallintosihteeri

Nimi Titteli Puhelin
Louramo, Ritva talous-ja hallintosihteeri 024746316

Paimion-Sauvon Terveyskeskus KTKY » Paimion terveyskeskus » Työterveyshuolto

Nimi Titteli Puhelin
Nispa 3, Nispa puhelin 024746200